Csöngedelem van csöngedelemmel

By | 2014-06-25

A Sziveri intézet kortársirodalmi műhelyében tevékenykedő veszprémi egyetemistákkal Csöngére látogattunk, a Weöres Sándor Olvasótáborba. A tábort idén Varga Richárd és Fűzfa Balázs szervezte.

Az egyik programpont így szólt: … „Hozott szalonnával”… – természetesen a szalonnasütés módjára utalt az idézet, mégis mintha az egész tábort átlengte volna ez a batyus jelleg. Hoztuk magunkat, a témáinkat, az ismeretlenségünket és leültünk a tűz köré. Ki-ki odatette a saját dolgait. Az elválasztottságban is együtt – ez az intenzitás alakította ezt a háromnapos tábort. A Weöres Sándor Olvasótábornak és Nyári Egyetemnek hét évre visszanyúló hagyománya van. Leginkább vasi és regionális kötődésű szerzőket, egyetemistákat, tanárokat hívtak meg eddig. Mi, veszprémiek újak voltunk a tűz körül. Sokan voltunk egy kicsi, tiszta térben, ahol az ég alja is Weöres. A tudomány, irodalom és művészet reggeltől estig keveredett a napi ritmussal. Egyik előadásba bújt a másik és vezetett a következőig. Éltető Erzsébet, Tokos Bianka, Heizinger Anita, Pintér Viktória, Boros Oszkár, Ladányi István, így voltunk mi ott. Beszéltünk Pilinszkyről, Weöresről, paródiáról és töredékességről, kapitulált múzeumokról, folyóiratokról, drótharisnyáról, eksztázisról, fugáról, vonalkódolt Tóth Krisztáról.

Az estékben a gitárral és tűzzel feloldódott a nap, kikapcsolt az idő.

A program letölthető:Weöres Sándor Olvasótábor_program

Pv