Rendhagyó irodalomóra Kányádi Sándorral a Deák iskolában

szerző: Jókai Bernadett
forrás: veol.hu

Az Erdélyi Napok keretében a Kossuth-díjas költőt veszprémi látogatása alkalmával fogadta a termet zsúfolásig megtöltő diáksereg. Horváth Szilárd igazgató köszöntőjében üdvözölte nyolc általános iskola küldöttségét is. Emlékezett, hogy nem véletlenül került erre a napra e jeles esemény, hiszen ezen a napon, a Gyermekkönyvek Világnapján emlékeznek a nagy mesemondó, Andersen születésnapjára is.

A közös versmondás, éneklés, felolvasások nem mindennapi hangulata színesítette ezt a rendkívüli találkozást. Géczi János költő segítségével bepillantást kaphatott a hallgatóság a költő varázslatos mesei világába is, a hazafiság, a magyarságtudat lelki-érzelmi kapcsolódásain keresztül. A rendezvényen a nyolc veszprémi általános iskola diákközössége közösen adta elő a szerző ismert és közkedvelt megzenésített verseit. Volt alkalom és lehetőség a személyes találkozásra, beszélgetésre, a közönség által hozott kiadványok dedikálására is.