Felkelő Erdélyi napok

forrás: veol.hu

Veszprém -– Színházi előadás, folyóirat-bemutató, irodalmi estek, kiállítások és filmvetítések is várják az érdeklődőket a tudományos előadások mellett a március 31-től április ötödikéig tartó Erdélyi napokon.

A Pannon Egyetem Modern Filológiai és Társadalomtudományi Kara (MFTK) immár negyedszer szervezi meg a rendezvénysorozatot, három éve a vajdasági, két évvel ezelőtt a kárpátaljai, tavaly pedig a felvidéki kultúrát népszerűsítették. A rendezvényt beharangozó sajtótájékoztatón dr. Friedler Ferenc, a Pannon Egyetem rektora hangsúlyozta, mindannyiunk kötelessége, hogy a határon túli értékeket fenntartsuk és támogassuk.

felkelő erdélyi napok fotópk0318erdelyinapok3_resize3_800x600

Géczi János tanszékvezető, Horváth Géza, Friedler Ferenc, Porga Gyula és Ladányi István docens

Fotó: Penovác Károly

A korábbi évekhez képest kiterjedtebb együttműködés jön létre az egyetem és a város között, a programok lebonyolításában szinte minden veszprémi kulturális és közművelődési intézmény részt vesz partnerként vagy helyszínként, fogalmazott Porga Gyula polgármester, aki reményét fejezte ki, hogy sokan látogatják majd a programokat.

pk0318erdelyinapok1_resize3_800x600

Fotó: Penovác Károly